22 ביוני 2014 – 23:07 | אין תגובות

מצורפת ההזמנה למפגש המשפחות הקרוב שייערך ביום ראשון, ה-6 ליולי 2014.
 המפגש יתקיים בבי”ח איכילוב בשעות 16.00 עד  18.00.
 במסגרת המפגש יוצגו:

הצוות המקצועי של היחידה להפרעות תנועה בבית חולים איכילוב, בראשות דר’ טניה גורביץ ודר' אלונה גד, …

המשך קריאה »
מה אפשר לעשות היום?

בריאות טובה היא הנכס החשוב ביותר של האדם. מה אנחנו יכולים לעשות בשביל עצמנו!

מחלת הנטינגטון

מאמרים, קישורים ורשימת אתרים אשר מהווים מקור לידיעת ולימוד על חלת ההנטינגטון

סיפורים אישיים

חולים ובני משפחותייהם מספרים על ההתמודדות עם המחלה.

עדכונים מחקריים

פרסומים של מחקרים חדשים, מאמרים מעניינים בתחום חקר מחלת ההנטינגטון ועוד.

תמיכה ופעילות בעמותה

פעולות העמותה, תמיכה בחולים, כינובים וכנסים.

ראשי » תוספי מזון

אומגה 3 – EPA

מאת בתאריך 18 בדצמבר 2008 – 9:445 תגובות

הסבר כללי: אומגה-3 מורכבת משתי חומצות שומן בלתי רוויות EPA וDHA

. חומצות השומן הנ"ל חיוניות לבניית תאי המוח ולתחזוקתם.

 

 

מידע ממחקרים: נעשו מספר מחקרים קטינים על EPA והחומר נמצא מגן בפני המחלה בחיות מעבדה ובבני אדם. מחקר ממש גדול שנדרש להוכיח בצורה וודאית יותר את היעילות של EPA לא נערך מכיוון שלא ניתן להגיש פטנט על EPA ולכן חברות התרופות לא יכולות להשקיע במחקר שכזה ללא תמורה. יחד עם זאת צורה מורכבת יותר של EPA שנקראת ethyl-EPA כן נחקרת על חברת התרופות Amarin, שם התרופה שמפותחת היא Miraxion

, בנתיים עם תוצאות מבטיחות.

 

 

 

מינון מומלץ: 2000 מ"ג EPA ביום. לDHA

אין המלצה אך חיוני גם לצרוך.

 

 

 

מקורות לאומגה-3 בתזונה: דגי מים קרים כגון סלמון וסרדינים. בסלמון לדוגמא יש 800 מ"ג EPA

ב100 גרם דג (כלומר יש לצורך 250 גרם דג ביום כדי להגיע למינון). ישנה המלצה של ארגון הבריאות העולמי לא לצרוך יותר משתי מנות דג בשבוע עקב זיהום הימים.

 

 

 

מקורות צמחיים לאומגה-3: בצמחים קיימת חומצת שומן בלתי רוויה בשם ALA, הגוף יודע להמיר אותה לEPA וDHA ביעילות של 18%. ALA

קיים ב: זרעי פשתן, שמן זרעי פשתן, אגוזי מלך, שמן קנולה.

 

 

 

תוספי מזון: כמוסות של אומגה-3. כדי להגיע ל2000 מ"ג יש לצרוך 5 כמוסות ביום בריכוז גבוה כגון "אלספה בעוצמה כפולה" או "אומגה לייף" (אין קשר למותג לייף של סופר פארם). בעמותה אנחנו מרכזים קבוצת קניה בה אנחנו קונים את המוצרים כמעט בחצי המחיר. לפרטים והרשמה ניתן לפנות אל שחר בטלפון 052-3645298 או shahard@gmail.com.

 

 

 

בטיחות: יש להיוועץ עם רופא לפני תחילת השימוש במינון הנ"ל. EPA וDHA

מביאים לדילול הדם, אין לצרוך יחד עם תרופות המדללות את הדם כגון אספירין. יש לציין שאומגה-3 נמצאה במחקרים רבים כתורמת לבריאות של מערכת כלי הדם, מסייעת במניעת תרשת עורקים, התקפי לב, דיכאון ועוד. אומגה-3 נחשבת כבטוחה ובריאה לשימוש, אך במינון הגבוה הנ"ל יש להיוועץ ברופא.

 

 

5 תגובות »

 • שלום,
  אני מתעסק בתחום התזונה, במיוחד באומגה 3 וחייב להגיד שהעלתם נושא חשוב לרוב האןכלוסייה שלנו.
  ללא ספק, אנשים שמעו ושומעים רבות על אומגה 3 ועדיין הרושם שאני מקבל הוא שהם אינם מודעים כלל לעוצמת הקשר בין חומצות השומן DHA,'EPA ו-ALA השייכים למשפחה, לבין תפקוד תקין של כל תא בגוף שמשליך על בריאות של כל המערכות.

  למעשה, רוב בעיות בריאותיות נוצרות כתוצאה מתפקוד הלא תקין של התא בודד בגופינו, כלומר הם בעצם רק "קצה הקרחון" לבעיה יותר עמוקה ויותר שורשית. מאחר וחומצות שומן מרכיבות את שיכבת ההגנה של התא, המחסור בהן גורם לפונקציה לא תקינה של הוצאת פסולת מהתא והכנסת מרכיבים נכונים פנימה.

  לסיכום, חשוב לכל אדם להקפיד על צריכה הולמת של אומגה 3 ובמיוחד לתינוקות עד גיל שנתיים, בגלל משמעותיות של 40-50% של שמנים הבונים אותו. ביניהם 30% הינו DHA.

 • מאת ylkuhf:

  Y40OLa isicebilgwni, [url=http://bansjozkqvxr.com/]bansjozkqvxr[/url], [link=http://kfqsqstqtqvi.com/]kfqsqstqtqvi[/link], http://addwygzpnyxx.com/

 • מאת שגיב:

  סקירה מצויינת ומועילה! כדאי לציין כי אומגה 3 נחשב מזון ולכן, למרות התועלות הרבות שנקשרול לאומגה 3 בתחום בריאות המוח, הוא לא יוכל להיקרא "תרופה".
  נושא דילול הדם צריך לקבל תשומת לב מיוחדת, רופאים שמכירים את ההסטוריה הרפואית של המטופלים שלהם יידעו לתת הנחיות בעניין. אין עדיין לצערי המלצה יומית של FDA לגבי אומגה 3, אבל גופים מקבילים מדברים על כ 1000-2000 מ"ג ליום.

 • התועלות של חומצות שומן אומגה 3 הולכות ומתעצמות עם המחקרים. האמת היא שאף אחד לא יודע עד כמה מרחיקות לכת התועלות מאחר ואומגה 3 משפיע ברמת התא(ולא רק "מערכתית"), משום שהוא מהווה חלק ממעטפת התא. המקורות הצמחיים מעניינים כםשעצמם משום שהם "מאפשרים" לגוף להחליט כמה ומתי מה ALA תהפוך ל EPA ו DHA.

 • יוזמה מבורכת! חומצות שומן אומגה 3 טרם קיבלו את מלא ההכרה שהן ראויות לה, אם המדובר בתחזוקה של הבריאות, טיפול, או לתקופה ממוקדת כגון אומגה 3 להריון. http://www.youtube.com/watch?v=fspIx2CWyOY אחוז ההמרה בין ALA ך EPA ו DHA משתנה מאדם לאדם, ואנשים החוששים ליטול שמן דגים נוטים לצרוך מקורות צמחיים כגון זרעי פשתן, זרעי ציאה או מרווה מרושתת. קריטריון חשוב לאיכות המקור הוא עמידות לחמצון והיעדר רעלנים או זיהומים.

הוסף תגובה!

הוסף את תגובתך בהמשך הדף, או טראקבק מאתרך. תוכל גם עקוב אחר תגובות לפוסט זה באמצעות RSS.

שמור על תגובה נקיה, הגב לעניין. בלי ספאם.

ניתן להשתמש בתגי ה-HTML האלו:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

בלוג זה תומך ב-Gravatar. אם אין לך עדיין גראווטר, תוכל ליצור לך אחד על-ידי הרשמה ב: Gravatar.